М'ятна олія: як зробити самостійно? Простий рецепт
Про те, що ефірні олії чудово впливають на організм і настрій, знає навіть дитина. Популярність ароматерапії не зростає... тому що вона досягла піку. І сьогодні ми розповімо про те, як зробити м'ятну олію для дифузора або коптилки своїми руками. Чому саме м'ята? Ця рослина доступна у всіх сенсах, а ефективність олії вражає.
Користь м'ятної олії
М'ятну олію використовують у косметології, для масажу, в медицині та, звичайно ж, в ароматерапії. Хто б міг подумати, що ця скромна рослина зберігає так багато корисних складових: ментол, неоментол, лимонен, цинеол, тимол та інші. Простими словами, ефір з м'яти можна сміливо використовувати у якості:
- антидепресанту;
- засобу від головного болю;
- протизастудного;
- бактерицидного;
- снодійного;
- болезаспокійливого;
- жовчогінного;
- засобу для звуження пір.
Незважаючи на цілющі властивості м'яти, продукт потребує обережності. Олію використовують у малих кількостях при зниженому тиску. А за проблем з потенцією насичений ефір протипоказаний взагалі. Так само, як і при вагітності – м'ята може спровокувати сутички раніше. Проте мільйони людей застосовують чудову есенцію, відчуваючи при цьому приплив сил.
Готуємо олію м'яти: що знадобиться?
На виробництві олію перцевої м'яти отримують завдяки паровій дистиляції. У домашніх умовах скористатися цим способом не вдасться. Тому натуральний ефір виготовляється на основі базових олій. Це може бути як олія персикових кісточок, так і оливкова – головне, щоб продукт був високоякісним.
Для приготування домашнього м'ятного ефіру необхідно взяти:
- свіжу м'яту;
- базове масло;
- скляну банку з кришкою, що щільно закривається;
- молоток для відбивання м'яса;
- ситечко.
Всі важливі інгредієнти знайшлися? Тоді приступаємо до найцікавішого!
Як приготувати м'яну олію?
До приготування чарівної есенції варто приступати лише давши собі слово довести справу до кінця. Процес не трудомісткий, але потребує терпіння. Готові? Тоді починаємо:
- переберіть м'яту: відокремте листочки від стебел. Нам знадобиться саме листя;
- промийте рослину під проточною водою (холодною). Потім розкладіть м'яту на рушник, дайте листям просохнути;
- відбийте м'яту молотком: листя пустить сік. Щоб бризки не летіли у різні боки, перед відбиванням можна накрити листя харчовою плівкою;
- перекладіть м'яту в банку, добре втрамбувавши її. Залийте базовою олією; щільно закрийте кришкою банку і перемішайте вміст, струсивши тару. Залишіть банку на добу у темному місці;
- через 24 години процідіть вміст, а потім викиньте старе листя. Виконайте ту ж процедуру, що і з попередньою м'ятою, додавши її до базової олії; після 3-го проціджування олія буде готова.
Продукт краще помістити в темному та сухому місці – це може бути як холодильник, так і кухонна шафа.
На жаль, не всі ефірні олії можна також легко приготувати вдома. Виробництво деяких олій можливе лише за умови використання спеціальної технології. Буває й так, що ефір виготовляється з високоякісної та дорогої сировини, яку практично неможливо купити у малих обсягах.
Ми пропонуємо до вашої уваги унікальні букети ароматів, створені на основі натуральних інгредієнтів. Пориньте у світ витончених і привабливих запахів разом з інтернет-магазином брендової аромапродукції Sсents.